środa, 1 stycznia 2020

Całościowe podsumowanie czytelniczego 2019 roku

PODSUMOWANIE ROKU 2019 


TOP NAJ 2019.

Na podium bezapelacyjnie lądują audiobooki. To moje odkrycie 2017 roku. I kolejny rok  rzędu zdania nie zmieniam. Książką roku została: Holokaust. Nowa historia. Laurence Rees.
Żadna książka historyczna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta. Prosto i interesująco o niełatwym temacie. Rewelacyjne kompendium wiedzy dla każdego.A zaraz za nimi (kolejność przypadkowa):

Kategoria: bardzo udane pierwsze spotkanie z autorem:

1. Seria Owoc granatu Marii Paszyńskiej. W tym roku po raz pierwszy spotkałam się z twórczością tej autorki i od razu zakochałam się bez pamięci. Co za wrażliwość, co za spojrzenie na rzeczywistość, ale i niesamowita wiedza i umiejętność ubierania emocji w słowa. W sumie przeczytałam 7 książek: seria Owoc granatu, Instytut Piękności, Willa pod Zwariowaną Gwiazdą i Dwa światła.

2. Seria Ukryta sieć Jakuba Szamałka: Cokolwiek wybierzesz, Kimkolwiek jesteś. 
Za walory edukacyjne w postaci zwrócenia uwagi na zagrożenia płynące z internetu. 

3. Białe róże dla Matyldy. Magdalena Zimniak. Za zabranie mnie na emocjonalną karuzelę i skłonienie do wielu przemyśleń. Łzy i bezdech gwarantowane.

4. Zanim się obudzę. Agnieszka Bednarska. Za poruszenie trudnych tematów medycznych i nie tylko. Za piękny język, trudną problematykę i niesamowitą wrażliwość.

5. Blackout. Helisa: oni nas zastąpią. Zero. Chciwość: na co byłoby Cię stać? Marc Elsberg. Podobnie jak u Szamałka za walory edukacyjne i mnóstwo powodów do przemyśleń.

Kategoria: współcześnie piszący Polacy:

Maria Paszyńska, Katarzyna Zyskowska, Agnieska Lis, Jakub Szamałek, Krzysztof Koziołek, Magdalena Knedler, Maciej Siembieda, Krzysztof Bochus, Marcin Pilis, Magdalena Zimniak, Agnieszka Bednarska, Sylwia Winnik, Danuta Chlupova, Szczepan Twardoch, Anna Herbich, Paweł Fleszer, Małgorzata Rogala, Mikołaj Marcela, Grzegorz Gołębiowski, Wojciech Dutka, Ewa Formella, Renata Czarnecka, Maciej Paterczyk. 
Polecam uwadze. 

Kategoria: moje patronaty:

Wszystko za życie. Gerda Weissmann-KleinBędę Cię szukał, aż Cię pokochamKrzysztof Koziołek.Brak dostępnego opisu zdjęcia.


O wszystkich tych książkach można poczytać na moim blogu.

W 2019 roku przeczytałam 163 książki, z czego 23 były audiobookami. 
To zdecydowanie najsłabszy rok pod względem ilości i jakości przeczytanych książek.
Bardzo mało zachwytów, dużo dobrych książek i sporo takich se. 
Mam nadzieję, że rok 2020 okaże się lepszy.
Czego i Tobie życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Strupki. Paulina Jóźwik

TYTUŁ:   Strupki AUTOR:  Paulina Jóźwik WYDAWNICTWO:  Znak Literanova GATUNEK:  literatura współczesna STRON : 256 DATA PREMI...